Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Kitűnően helytállt a Pénzügyőr az NB1 bajnokesélyese ellen (szombati felkészülési mérkőzések)

Fotó: Orosz Tóth Attila

2017.01.28. 11.00 óra
Mészöly Kálmán műfüves pálya

Vasas FC - Pénzügyőr SE 4-0 (3-0)

Vasas FC: Póser - Vaskó, Korcsmár, Ristevski - Murka, Berecz, James, Hangya - Gaál, Saglik, Remili. Cserék: Nagy, Ádám, Burmeister, Debreceni, Farkas, Ferenczi, Király, Kleisz, Kulcsár, Preklet, Szivacski. Vezetőedző: Michael Oenning.
Pénzügyőr SE: Hajdu - Luczek, Buzás, Bíró, Varga, Karvalics, Szabó, Rabatin Sz., Sztrunga, Feil, Laurintecz. Cserék: Tajti, Turi, Nagy B., Hetesi, Horváth, Rabatin N., Kovács.
Vezetőedző: Vatai Attila.

1' A Pénzügyőr kezdte a találkozót
7' Az első percekben mezőnyjáték folyt, majd Berecz passzát követően Remili célozta meg a bal alsó sarkot, de Hajdu nagy bravúrral védett.
11' GÓL! 1-0! Remili! Murka jobbról beívelte a labdát, az ötös baloldali sarkánál pedig Remili kapásból, bal belsővel lőtt a léc alá.
17' Saglikot buktatták a kaputól 18 méterre középen, szabadrúgás: Remili lőtte bele a sorfalba, a kipattanót Berecz lőtte el, de egy védőről az is kipattant, majd Remili újra próbálkozhatott, de Hajdu vetődve védett.
20' Hangya ment el a bal szélen, középre adta, majd Saglik 10 méterről ballal a bal kapufa mellé lőtt.
23' GÓL! Saglik! 2-0! Hangya ment el ismét a bal szélen, az alapvonalról lágyan középre ívelt, a jobboldali ötös sarkánál Saglik levette, egy testcselt követően pedig a jobb felső sarokba vágta a labdát.
25' Veszélyeztetett a Pénzügyőr: egy baloldali beadást Sztrunga fejelt kapura, ám Póser bravúrosan hárította a jobb felső sarok felé tartó labdát.
27' Saglik cselezett a büntetőpontnál, három védőt is elfektetett, ám végül belegabalyodott a cselsorozatba és a védők tisztázni tudtak.
30' Berecz cselezte be magát a 16-oson belülre, középre gurított, az érkező Gaál pedig kapura lőtt, de egy védőről szögletre pattant. A sarokrúgást Hangya adta be jobbról, Ristevski a baloldali ötös sarkánál nem találta el jól a labdát. Ezt követően Bereczhez került a labda, aki laposan előtte, de Hajdu hárított.
32' Nagy lehetőség a Pénzügyőr előtt: Karvalics cselezett a 16-oson belülre, a jobboldali ötös sarkától lőtt, de nem találta el jól, így a gólvonal előtt keresztbe zúgott el a labda.
36' Újabb vendég lehetőség: Feil ugrott ki, egyedül vezette a kapura, ám kissé kisodródott és ívelt lövését Póser könnyedén védte.
38' Hangyát lökték fel a baloldali 16-os sarkánál, szabadrúgás: Remlili beadása Saglikhoz pattant, majd Ristevskihez passzolt, aki ráfordulva, 2 méterről a jól helyezkedő kapusba lőtte a labdát.
39' GÓL! Berecz! 3-0! Berecz 18 méterre el kaputól, középről, jobblábas nyeséssel próbálkozott, ami végül pontosan a kapu bal alsó sarkába hullott. Szép találat!
42' Pénzügyőr szabadrúgás: jobboldalról végezték el, a beívelt labda megcsúszott egy védő fején, ami Karvalics elé került, aki 16 méterről jobbal a jobba kapufa mellé lőtt.
44' Remili robogott el a bal szélen, beadását egy védő fejelte a kapu irányába az érkező Saglik elől. Az ezt követő sarokrúgás nem okozott veszélyt.
46' Elkezdődött a második félidő! Preklet, Debreceni, Szivacski, Király, Kleisz és Ferenczi a pályán, Ristevski, James, Korcsmár, Murka, Gaál és Saglik helyett.
48' Pénzügyőr szabadrúgás: 18 méterről a baloldalról végezte el Luczek, akinek lövése 20 centivel szállt el a keresztléc fölött.
53' Egy előre ívelt labdát kifejeltek a vendég védők, ami aztán Ferenczi elé pattant, aki 18 méterről fél méterrel a kapu fölé lőtt.
60' Szivacski játszotta meg Prekletet, aki a jobboldali 16-os sarkától beívelt, majd Ferenczi fejesét Hajdu bravúrosan védte.
62' GÓL! Király! 4-0! Ferenczi csapott le egy passzra a térfél közepén, majd kiugrott a labdával, 10 méterre kaputól a tőle jobbra érkező Király elé passzolt, aki higgadtan az üres kapuba passzolta a labdát.
64' Csere: Hangya helyett Farkas Máté a pályán.
72' Hetesi kapott jó labdát a baloldali 16-osnál, aki végül ballal ellőtte, de a jobboldali oldalhálóban kötött ki a labda.
80' Remili baloldali beadását Ferenczi elől egy védő megcsúsztatta, ami így lett veszélyes, centikkel kerülte el a kaput a labda. Nem sokkal később Király ment el a baloldalon, az alapvonalról beívelte, a túloldalon Farkas csak centikkel maradt le a labdáról.
84' Berecz 20 méteres lövése ment nem sokkal a kapu mellé.
89' Király passzolt Ferenczihez, akinek lövése kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot.

2017.01.28. (szombat)

10:00 Győri ETO - ZTE 0-0 (Lipót)

11:00 Hévíz - Csáktornya

11:00 III. KER. TVE - Ceglédi VSE 0-0

11:00 ESMTK - Budapesti Honvéd II. 4-5 (Zodony utca)

11:00 Soroksár SC - Érdi VSE 1-1

Gólszerzők: Sándor, ill. Melczer (tizenegyesből)

11:00 Putnok FC - Nyírbátor FC 2-3

Nyírbátori gólok: Illés Gy., Lakatos L., Terdik Zs.

13:00 PMFC - Szederkény 4-1

Gólszerzők: Károly (14.), Frank (58.), Bodor (72.), Németh (74.) ill., Hohmann (53.)

13:00 Ikarus BSE - Dabas-Gyón FC

14:00 Győri ETO - Bős (szlovákiai) /ELMARADT/

14:00 Csornai SE - FC Ajka 1-1